Endodoncie - Stomatologická ordinace - MDDr. Zdeňek Ambrož - Mohelnice

PROSTŘEDÍ
ORDINACE
MIKROSKOPICKÁ
ROVNÁTKA
ORTODONCIE
STOMATOLOGIE
PRVNÍ NÁVŠTĚVA
VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ
IMPLANTÁTU
ZAVEDENÍ
HYGIENA
DENTÁLNÍ
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

OŠETŘENÍ

Endodoncie a Reendodoncie

Endodonctické ošetření- Endodoncie je obor, který se věnuje ošetřování kořenových kanálků. Endodontické ošetření je nutné provést, pokud došlo k infekci zubní dřeně, jejímu odumření či zanesení infekce kořenovým kanálkem do kosti v blízkosti příčinného zubu. Tomu se děje například následkem úrazu zubu nebo častěji vlivem zubního kazu zasahujícího do dřeňové dutiny. Šíření zubního kazu a jeho prostup do zubní dřeně můžete vidět na videu pod textem.

Endodontické a reendodontické ošetření je ideálně nutné provádět pomocí zvětšení (lupové brýle, mikroskop). V naší ordinaci provádíme veškeré endodontické a reendodontické ošetření pod operačním mikroskopem. Dosahujeme tím tak precizního ošetření.


V naší stomatologické ordinaci provádíme rozšíření kořenových kanálků speciálními rotačními nástroji, což je rychlý, nejmodernější a efektivní způsob ošetření. Endodonticky ošetřený zub je málokdy možno ošetřit pouze výplní, častěji je nutno opatřit jej kořenovou nástavbou s korunkou či overlayi. V naší ordinaci provádíme postendodontické ošetření pomocí FRC čepů, pomocí kterého můžeme dostavět zub do potřebného tvaru pro korunku. Vybraný typ korunky závisí na náročnosti a finančních možnostech pacienta.

Principem kvalitního ošetření kořenových kanálků je jejich dokonalé zbavení infekce, rozšíření a hermetické trojrozměrné zaplnění. Endodontické ošetření zubů provádíme za použítí kofrdamové blány, které nám i pacientovi zpříjemní práci a výrazně zkvalitní ošetření. Tento proces je časově i finančně náročný.

Na rentgenových snímcích můžete vidět ukázku naší práce před zaplněním a po zaplnění kořenových kanálků. Kořen je důležité zaplnit až po jeho hrot. Další video obsahuje postup při ošetřování kořenových kanálků zubu.

Ordinační hodiny
Po     7:30 - 15:30
Út     7:30 - 15:30
St     7:30 - 15:30
Čt    13:00 - 19:00
Pá     7:30 - 14:00

Tel. 732 662 230

Čt     8:00 - 15:00

Tel. 739 012 444Út       11:30 - 19:30
St       11:30 - 19:30

Tel. 739 012 444
E-mail: info@ambroz-dental

Reendodontické ošetření - znovuošetření kořenového kanálku. K ošetření již dříve ošetřeného a zaplněného kanálku zubu přistupujeme z různých důvodů. Jedním z nejčastějších je infikovaná stará kořenový výplň, která dovede pacienta s bolestí zubu. Reendodoncie je velmi náročné ošetření, které si vyžaduje vždy ošetření za pomocí zvětšení v podobě operačního mikroskopu. Díky mikroskopu umíme odstranit z kanálku i drobné odlomené fragemty z původního endodontického ošetření od předchozího lékaře. Viz. fotografie pod textem.
Nádražní 35, 3.patro, Mohelnice, 78985 | info@ambroz-dental.cz | Facebook | www.ambroz-dental.cz | www.rovnatka-mohelnice.cz | www.hygiena-mohelnice.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky