Přístrojové vybavení - Stomatologie Ambrožovi s.r.o. - Mohelnice

PROSTŘEDÍ
ORDINACE
MIKROSKOPICKÁ
ROVNÁTKA
ORTODONCIE
STOMATOLOGIE
PRVNÍ NÁVŠTĚVA
VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ
IMPLANTÁTU
ZAVEDENÍ
HYGIENA
DENTÁLNÍ
Přejít na obsah

Přístrojové vybavení ordinace

Naše ordinace je vybavena spičkovými  moderními přístroji. Její výčet naleznete zde:


1. Stomatologický operační mikroskop


Dentální mikroskop je jedním z nejmodernějších přístrojů naší ordinace.  Slouží ke zvětšování dané lokality dutiny ústní a umožní operatérovi variabilní přiblížení (zvětšení až 25x) . Díky blížšímu pohledu získáme možnost naprosto přesného ošetření. Využíváme jej v celém spektru činností od broušení zubů,  primárním ošetření kanálku (endodoncie), sekundárního ošetření kanálků zubu (reendoodoncie) či zhotovení bílých kompozitních výplní. Vyžití nachází také např. při implantacích.

1. Apexlokátor NSK


Apexlokátor je přístroj používaný při ošetřování kořenových kanálků. Slouží k přesnému stanovení hranice ukončení kořenového kanálku, aby bylo možno kořenový kanálek kvalitně rozšířit a zaplnit.

2. Reciproční endomotor Medin


Endomotor slouží ke strojovému rozšiřování kořenových kanálků, což je součástí moderních postupů ošetření. Strojové opracování kořenového kanálku zpravidla trvá kratší dobu než klasické ruční opracování.

3. Prizmatické lupové Brýle Univet 4,5x


Lupové brýle slouží k optickému zvětšení vyšetřované oblasti. Používají se i v jiných oborech než ve stomatologii. Lupové brýle se ve stomatologii používají při vyšetření, zhotovování výplní nebo při ošetřování kořenových kanálků. Využitím této pomůcky dochází k odhalení různých detailů, které by lidskému oku bez zvětšení mohly uniknout a umožňují tak detailnější diagnostiku a práci.

4. Digitální RTG a Digitální panoramatický RTG (OPG)


Digitální rentgenové snímkování je moderní technikou využívanou v medicíně. Umožňuje prakticky okamžité zobrazení vyšetřované oblasti, bez nutnosti vyvolávání snímků. Výhodou je taky minimální radiační zátěž.

5.  Obturační jednotka k 3D plnění kořenových kanálků


Trojrozměrné plnění kořenových kanálků je cílem kvalitního endodontického ošetření. Při endodontickém ošetření hrazeným pojišťovnou se do kořenového kanálku vloží pouze jeden plnicí čep, který ve většině případů neúplně přiléhá ke stěně kořenového kanálku. V nezaplněných místech se mohou množit bakterie, které v budoucnu mohou způsobit opakování zánětu v kořenovém kanálku. Při 3D ošetření se kořenový kanálek zaplní roztavenou plnicí hmotou, která zateče i do nejmenších rozvětvení kořenového kanálku. Tato technika není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

6.  Airflow


Při konzumaci nápojů a potravin s vysokým počtem pigmentů (například víno, černý čaj, káva,...) nebo při kouření dochází k usazování pigmentů na povrch zubů. Pískování slouží k odstranění těchto pigmentací a navrací tak zubům jejich přirozený odstín.

7.  Intraorální kamera


Intraorální kamera slouží k zachycení stavu chrupu nebo jiných struktur v ústech. Pomáhá tak při dokumentaci dutiny ústní nebo při komunikaci s pacientem, kdy může lékař pacientovi vyfotit a ukázat například nedostatečnou hygienu nebo třeba zubní kaz, který je na okem nedosažitelném místě.

8. Chirurgický implantační motor X-cube


Zavádění implantátu se provádí pomocí speciálního chirurgického motoru, který velmi šetrně předvrtá v kosti štolu, do které je následně implantát zaveden.


9. Vysokofrekveční proud Bonart


Vysokofrekvenční proud (VFP) má ve stomatologii velmi široké využití. Pomáhá zhotovovat estetické výplně v místech, kde by běžně nemohly být indikovány kvůli vrostlé dásni. Dále je možné VFP upravovat krčkovou oblast zubů pro dosažení optimálních estetických výsledků. VFP také pomáhá zachovat prořezané zuby moudrosti překryté dásní  tím, že se dáseň odstraní, nebo také zajišťuje eliminaci zjizvené tkáně v dásni, která brání normálnímu prořezání zubu.

Nádražní 35, 3.patro, Mohelnice, 78985 | info@ambroz-dental.cz | Facebook | www.ambroz-dental.cz | www.rovnatka-mohelnice.cz | www.hygiena-mohelnice.cz
Návrat na obsah