Dentální hygiena

Základní a důležité informace pro pacienty

CESTA KE ZDRAVÝM ZUBŮM

Vaše spokojenost je pro nás klíčová

Základem správné péče o chrup je správná technika čištění, kterou Vás naučíme na dentální hygieně. A proto je i u nás dentální hygiena nedílnou součástí zubní péče. Díky kvalitně prováděné hygieně je možné předejít mnoha onemocněním v dutině ústní, kam se řadí zejména zánět dásní, parodontóza, či zubní kaz. Snažíme se pacienty naučit o zuby dobře pečovat, aby výsledky léčby byly dlouhodobě stabilní a pacienti spokojeni. Pro nás i pacienta je lepší nemocem předcházet než je léčit. Provádíme také estetické výkony jako je bělení zubů.

Dentální hygienistka

Ing. Bc. Eva Diblíková Šrejmová

Naše nabízené služby

To vše, co pro Vás umíme udělat

Kontrola

První návštěva

Air flow

Odstranění kamene

Krásný úsměv

Základ je prevence

A poradenství

Informace pro pacienty

Základní nejdůležitější informace

V ordinaci provádíme dentální hygienu našich pacientů vždy ve dvou návstěvách.

Vstupní návštěva nového pacienta je vždy časově náročná. Trvá přibližně 60 minut a je složena z několika kroků:

Dentální hygienistka odebere anamnézu a následně provede základní vyšetření pomocí hygienických a parodontologických indexů. Na základě výsledků zhodnotí stav parodontu, ústní hygieny a vysvětlí postup léčby.

Následně hygienistka konzultuje s pacientem jeho stav, který je mu demonstrován na obrázcích, zrcadle či na fotkách. Pacient musí v základu pochopit, jaké onemocnění má a jak ho budeme léčit.
 

Poté se přechází k samotnému ošetření  – tedy odstranění nánosů plaku, zubního kamene nebo nevzhledných pigmentací. Chrup je dále leštěn speciálními rotačními kartáčky a abrazivními pastami. Podle potřeby se ošetření doplňuje aplikací fluoridového preparátu k posílení odolnosti skloviny. V některých případech jsou nánosy zubního kamene či pigmentací natolik výrazné, že je nutné jejich odstranění rozdělit do více návštěv. 

V poslední části vybere hygienistka nejvhodnější pomůcky pro domácí hygienu a naučí pacienta, jak je nejlépe používat. Nácvik techniky čištění zubů probíhá jak na modelu, tak přímo v ústech pacienta. Všechny doporučené pomůcky si pacient může zakoupit za zvýhodněné ceny přímo v naší ordinaci.

Na první návštěvu dentální hygieny navazuje druhá (kontrolní) návštěva zvaná recall. Více o kontrolním vyšetření se můžete dočíst zde.

Ukázka práce

Níže naleznete ukázku práce před a po našem zásahu

Ambroz_foto_2 Ambroz_bg_2

Náš tým